Ваше перебування у відділенні передбачає огляд нейрохірургами (оперуючим н/х, лікуючим лікарем), лікарями суміжних спеціальностей (офтальмолог, лор-лікар, терапевт, за необхідності інші лікарі) забору аналізів – а саме:
- Загальний аналіз крові
- Загальний аналіз сечі
- Біохімічний аналіз крові (білок, глюкоза, Na+, K+, креатинін, сечовина, білірубін)
- Коагулограма (ПТІ, протромбіновий час, фібриноген)
- Група крові та резус фактор
- Аналіз крові на RW та маркери до вірусів гепатиту B та C, ВІЛ.
- Рентген ОГП/ або Флюорографія (якщо є необхідність – термін дії якої до одного року)
- ЕКГ, конс. Терапевта
- За необхідності призначаються специфічні аналізи: забір крові на гормони та інші.
(Ви можете провести ці обстеження та консультації за місцем проживання, терміном не пізніше ніж 14 днів до госпіталізації)
На базі Інституту нейрохірургії є можливість провести МРТ на аппараті потужності 1,5 Тл або 3 Тл.
В передопераційному періоді призначається клініко-лабораторне та інструментальне обстеження:
- МСКТ ГМ (64х) – див. рис.1 (наше МСКТ радіологічного відділення)
- МРТ ГМ (1,5 Тл) – див. рис. 2 (радіохірургічного відділення) та /або 3 (Тл) (МРТ – центр «Нейромед» на базі ІНХ) – див. рис. 3
Для хворих на злоякісні новоутворення – за необхідністю призначається: КТ-онкоскринінг у випадку підозри метастатичних ушкоджень та інші. Для тих же хворих проводиться остеосцинтіграфія у відділенні радіонуклідної діагностики нашого Інституту (для визначення вторинного ураження кісток)
Є можливість провести трактографію, що є надзвичайно важливим в хірургії внутрішньомозкових пухлин, глибинних пухлин головного мозку, внутрішньошлуночкових пухлин, внутрішньостовбурових пухлин – для попередження можливого паралічу в кінцівках та попередження можливих мовних розладів і таким чином збереження повної функції в руці, нозі та мови. МР-трактографія таким чином дає можливість беспечно спланувати хірургічне втручання.
При необхідності можливо преведення церебральної селективна ангіографії (у відділенні співробітниками судинної клініки) – див рис.4
При необхідності під час операції є можливість проведення ультразвукового контролю за положенням внутрішньомозкової пухлини, що також підвищує безпеку видалення пухлини та знижує ризик хірургічного втручання.
Інтраопераційний нейроморінторинг проводиться при глибинних внутрішньомозкових пухлинах, внутрішньошлуночкових пухлинах де є ризик розвитку рухових та мовних розладів. При цьому досліджуються SEP та MEP потенціали, таким чином відслідковуються провдні шляхи від та до кори головного мозку. Особливо важливим інтраопераційний нейромоніторинг є в хірургії внутрішньостовбурових пухлин, де зосереджені ядра майже всіх черепних нервів та на маленькій площі зібрані всі провідні шляхи від та до кори головного мозку. Ризик втрати функції черепних нервів (окорухові порушення, порушення ковтання, параліч м’язів обличчя), ризик рухових та чутливих розладів в кінцівках є реальним. Інтраопераційний нейромоніторинг дає можливість контролю за функцією черепних нервів та можливість запобігти розвитку цих ускладнень. (+фото графіка нейромоніторинга)
А також інтраопераційний нейромоніторинг дає контроль під час операціїю за функцією черепних нервів та функціонально важливими зонами головного мозку ведеться інтраопераційний нейромоніторинг, а саме при патології основи черепа:
- Невриноми слухового нерва
- Менінгіоми задньої поверхні піраміди скроневої кістки
- Менінгіоми петроклівальної ділянки
- Менінгіоми кавернозного синусу
- Пухлини орбіти, краніоорбітальні пухлини
Після всестороннього обстеження Вам буде призначено дату хірургічного втручання.
Після операції пацієнт переводиться в Відділення реанімації та інтенсивної терапії до наступного ранку.
Зранку пацієнт переводиться в відділення з обов’язковим МСКТ/МРТ-контролем з в/в контрастуванням після проведеної операції.
Подальше лікування у відділенні, залежно від патології може тривати від 3-4 до 5-7 днів.
В післяопераційному періоді Ви знаходитись під безпреривним наглядо оперуючого нейрохірурга, лікуючого лікаря, що не припиняється і у вихідні.
МР-трактографія у пацієнта з пухлиною скроневої частки (пухлина білого кольору) та проведено трактографію шляхи зеленого (рухові шляхи) та синього кольору (мовні шляхи).