Луньова

20.09.2021

“Моя історія для тих, хто втратив надію”

Рік назад в мене почалися проблеми з носом. Почалося зі звичайного закладання носа. Потім дихати ставало все тяжче і тяжче…  Спочатку лікарі Кривого Рогу ставили мені гайморит. Лікували мені його місяцями. Потім інший лікар, після проходження КТ, поставив поліпоз. І сказав не хвилюватися, після карантину COVID-19 відкриють відділення отоларингології  мені  їх швиденько видалять.  Я чекала пів року, а тим часом дихати ставало все тяжче, постійні головні болі мені дуже докучали. Коли я потрапила до головного лікаря відділення отоларингології,  то він відразу поставив мені під питанням велетенську пухлину параназальних синусів і направили мене лікуватися до відділення отоларингології №2 (онкологічне) клініки оториноларингології обласної лікарні ім. І.І. Мечникова м. Дніпра.

В цій лікарні мене обстежували лікарі 3 тижні. Та не давали мені жодної надії, навіть мені не пояснювали що за пухлина в мене в носі. Кожного дня, на обходах я тільки чула: “Цей пацієнт під підозрою…” Від цього було ще страшніше. Коли я пройшла всі обстеження то мене направили на консультацію до нейрохірурга, який поставив  діагноз що це на 90 % ГІГАНТСЬКА ЗЛОЯКІСНА ПУХЛИНА ПАРАНАЗАЛЬНИХ СИНУСІВ З ДЕКСТРУКЦІЄЮ КІСТОК ОСНОВИ ЧЕРЕПА (ПЕРЕДНЯ І СЕРЕДНЯ ЯМКА), З ПРОРОСТАННЯМ СЕРЕДНЮ ЧЕРЕПНУ ЯМКУ. Відповідь для мене була шокуючою. Вмить все життя пройшло перед очима.

Нейрохірург з Дніпра на консультації поставився до мене з порозумінням та порадив звернутися до Інституту нейрохірургії ім. А.П. Ромоданова м.Києва, до лікаря Паламаря Ореста Ігоровича (забігаючи наперед я дуже вдячна йому за направлення).

Довго я не вагалася, всі документи у мене були на руках, я зв’язалася з лікарем Паламарем О.І., він запропонував приїхати до Києва, я швиденько купила квиток на поїзд. В понеділок о 7 ранку я вже була в кабінеті лікаря. Орест Ігорович переглянув всі мої медичні обстеження, доназначив ще кілька, та заспокоїв. Через два дні мене прооперували та видалили цю жахливу пухлину. Але ж я ще нервувала та чекала результати на гістологію, хоча Орест Ігорович єдиний хто мені сказав після операції що скоріш за все – пухлина доброякісна. І ось на п’ятий день прийшли результати дослідження – підтвердилося що пухлина доброякісна, а це велика рідкість для таких пухлин. Радощам моїм та моїх рідних не було меж. Я не вірила цьому, знов з’явилася жага до життя.

Завдяки злагодженій роботі, компетентності та професіоналізму команді лікарів-нейрохірургів, у мене з’явився ще один день народження, 13 вересня 2021 року. А люди в білих халатах вкотре довели вірність клятві Гіппократа. Найщиріші слова вдячності висловлюю завідуючому відділенням Гуку Андрію Петровичу, оперуючому лікарю-нейрохірургу Паламарю Оресту Ігоровичу, його асистенту, моєму лікуючому лікарю-нейрохірургу, Тесленку Дмитру Сергійовичу, анестезіологу Ростоцькому Ігорю Вікторовичу та всьому медичному персоналу відділення. Ви всі – лікарі, медсестри, санітарочки – ЛЮДИ з великої букви. Я дуже вдячна кожному з вас. Низький вам всім уклін. Хай Господь вам допомагає, а Божа Матір вас оберігає!

Луньова І.А. (+380969106687)