Макроаденома гіпофіза не функціональна

Хворий М. 1962 р.н., звернувся зі скаргами на виражений головний біль. За даними МРТ виявлено макроаденома гіпофіза (розмірами 29х36х30 мм). На знімках до операції ви бачите пухлину, яка обведена червоним кругом.

Хворому було проведена операція – ендоскопічне ендоназальне (через носову порожнину) видалення пухлини.

Пухлина була видалена тотально. На МРТ знімках, проведених через 8 місяців  після операції (знімках в нижньому рядку) даних за продовжений ріст пухлини не має. 

Після операції у хворого регресував головний біль.

Хворий спостерігаєтья 2 роки.

На відео пердставлено ендоскопічне ендоназальне видалення макроаденоми гіпофіза. За допомогою кучасок Керісон видаляється передня стінка та дно турецького сідла. Поетапно за допомогою аспіратора та кюреток видаляється аденома гіпофіза. Після чого діафрагма турецького сідла опустилась в пусте турецьке сідла, що свідчить про тотальне видалення пухлини. Ми проводимо ревізію вивернутої в сторону діафрагми турецького сідла для видалення можливих залишків пухлини. Наступним етапом проводиться герметичне закриття турецького сідла для відокремлення інтракраніального простору від носової порожнини. Це потрібно для запобігання назальної ліквореї та пов’язаної з цим менінгіту. Ми проводимо пластику за допомогою фрагменту широкої фасції стегна, та відтворюємо передні стінку турецького сідла фрагментом кістки з леміша (vomer) (кісткова частина носово перетинки не руйнується). Також для посилення герментичності ми використовуємо для пластики назо-септальний клапоть зі слизової оболонки носової перетинки, яким накривається задня стінка основної пазухи.