МакроАГ_НФ_Парьєва

Хвора П. 64р. Поступила зі скаргами на на зниження гостроти зору, та випадіння полів зору. За даними МРТ головного мозку виявлено кістозна аденома гіпофіза з поширенням на основну пазуху, розмірами 35х18х22 мм.  За даними огляду окуліста відмічено прогресивне зниження гостроти зору на ліве око Vis OD 1,0 Vis OS 0,03. 

Проведена операція – ендоскопічне ендоназальне (через носову порожнину) видалення аденоми гіпофіза. Після операції хвора відмічає покращення гостороти зору на ліве око. Vis OD 1,0 OS 0,5. 

За даними МРТ головного мозку після операції – аденома гіопфіза видалена тотально.

На відео пердставлено ендоскопічне ендоназальне видалення макроаденоми гіпофіза. За допомогою електродрелі видаляється передня стінка турецького сідла. Тверда мозкова оболнка   та капсула пухлини відкриті, поступає кістозний вміст пухлини жовтого кольору. По периметру капсули пухлини відмічається м’якотканинний компонент пухлини, який поетапно за допомогою аспіратора та кюреток випалений повністю. Візуалізуються: діафрагма турецького сідла, медіальні стінки кавернозний синусів з двох сторін. Наступним етапом проводиться герметичне закриття турецького сідла за допомогою фрагмента жирової тканини, широкої фасції стегна та назо-септальним лоскутом.